יש ביטוח - סוכנות ביטוח בריאות ונסיעות לחו

השאירו פרטים

  מחלת הסרטן: מדוע ביטוח בריאות פרטי הוא קריטי בהתמודדות עימה?

  מחלת הסרטן: מדוע ביטוח בריאות פרטי הוא קריטי בהתמודדות עימה?

  מחלת הסרטן היא גורם התמותה העיקרי בישראל, אחרי מחלות לב וסוכרת. הנתונים גם בשנת 2022 מלמדים כי אחד מכל 4 חולים-נפטר מסרטן. סרטן הוא שם כללי למחלות שונות, קבוצה של תאים שאיבדו את מנגנוני הבקרה הנורמליים שלהם ולכן גדילתם אינה מווסתת. יכולים להתפתח בכל רקמת איבר בגוף. יש 2 סוגים: שפיר-שאינו הורס את הרקמות מהן נוצר ואינו מתפשט וממאיר – גידול סרטני. תאים אלה נראים ומתפקדים באופן שונה, אולם מתחדשים בצורה דומה, על ידי חלוקה, בכדי לרפא או לבנות רקמות שניזוקו. לרוב, חלוקת התאים הרגילה הינה סדורה ומבוקרת. בתאים סרטניים, לעומת זאת, תהליך זה יוצא מכלל בקרה והם ממשיכים להתחלק ולהתרבות ללא הפסקה.

  כשתאי סרטן מתרבים הם יוצרים גוש שנקרא גידול-הפולש אל הרקמות הנורמליות הסמוכות והורס אותן. סרטן יכול להתפשט ב 2 מנגנונים: התפשטות מקומית-ישירה לרקמה השכנה או גרורה מרוחקת-דרך כלי הדם נעים בחופשיות ויכולים להתפשט לכל מקום אחר בגוף.

  מחקרים מדעיים מצטברים מצביעים על קשר בין מחלת הסרטן לבין החומר הגנטי העובר בתורשה. תהליך זה מתייחס לשתי קבוצות גנים: גנים מדכאי סרטן, השומרים עלינו מפני מחלת הסרטן, וגנים אונקוגניים (מחוללי סרטן), המצויים בגוף בדרך כלל במצב "רדום". כשהגנים האונקוגניים "מתעוררים" בתא, כתוצאה מחשיפה לגורמי סיכון לסרטן, כגון עישון, חשיפה לא מבוקרת לשמש וכדומה, הם הופכים את התא התקין לסרטני. בדיוק בגלל העובדה הזאת התפחתה אונקוטסט המאפשרת בדיקות וריפוי המבוסס גנטיקה אישית, כיום חברת הביטוח הראל מעניקה מענה וכיסויים שונים. את הביטוח הזה ניתן לרכוש דרך סוכנות יש ביטוח, למשל בהטבות מיוחדות לאנשי קבע ופורשים.

  מחלות סרטן-תמונת מצב

  כ-12.7 מיליון איש מאובחנים כחולי סרטן בעולם וכ-7.6 מיליון מהם, מתים מהמחלה. בישראל, מאובחנים מדי שנה כ28,000 איש וכ11,000 איש נפטרים כתוצאה ממנה סוג הסרטן השכיח אצל גברים הוא סרטן הריאה,דרכי הנשימה ואילו אצל נשים, סרטן השד.

  סוגי מחלות סרטן

  מערכת העצבים, ראש וצוואר, מערכת הנשימה, דם ולימפה, עור, עצמות, דרכי השתן, שד, מערכת העיכול, מערכת המין, נקבית\זכרית.

  גורמי סיכון

  סרטן הוא בעיקר מחלה של גנים.גורמים גנטיים וסביבתיים רבים מגבירים את הסיכוי לחלות: היסטוריה משפחתית גיל 0 יותר מ-60% מהגידולים הסרטניים נפוצים אצל אנשים מעל גיל 65) גורמים סביבתיים (עישון, כימיקלים, אזבסט, היחשפות לקרינה) תזונה (תפריט עשיר בשומן, כמויות אלכוהול גדולות).

  תסמינים וסימני אזהרה לאבחון התקף לב

  כיוון שהסיכוי להצלחת הריפוי גדל ככל שמקדימים לטפל בו,יש חשיבות קריטית להקדמת הגילוי: איבוד משקל, תשישות, הזעות בלילה, איבוד תיאבון, כאב חדש ועיקש, בחילה או הקאה חוזרות, דם, בשתן\בצואה, חום חוזר, שיעול כרוני, שינויים בגודל\צבע שומה,

  אבחון

  האבחון כולל סריקה, בדיקות דם ובדיקה גופנית. כדי לאבחן דירוג הסרטן נעזרים בביופסיה וסריקות הדמיה כגון MRI.

  מניעת הסרטן

  על פי האגודה האמריקאית לסרטן אפשר להפחית את הסיכון לסרטנים מסוימים על ידי שינוי באורח חיים: הימנעות מעישון, הימנעות מהיחשפות לשמש, הגבלת צריכת מזונות עתירי שומן, הגדלת צריכת פירות וירקות, פעילות גופנית, השגת משקל בריא, ממחקרים שנערכו בבריטניה, נמצאה ירידה בתמותה אצל אנשים שצרכו 75 מ"ג אספירין בכל יום למשך 5 שנים.

  אופן הטיפול

  ניתוח

  אחת מהצורות הישנות אך במקרים רבים היעילות ביותר. האמצעי הראשוני לטיפול בגידולים שלא התפשטו. בחלק מהמקרים ניתוח נועד להקטין את הגידול כדי להגדיל אפקטיביות ההקרנות \הכימותרפיה

  הקרנות

  הטיפול השני בחשיבותו.מיקוד אנרגיה עזה על איזור מסוים בגוף. הקרנותצ הורסות בצורה ממוקדת ומכוונת את הרקמה המכילה תאים סרטניים. יכולה גם לצמצם את התסמינים כשריפוי אינו אפשרי.

  כימותרפיה

  בעיקר טיפול עזר לטיפול בהקרנה.פירושה שימוש בתרופות להריסת תאים סרטניים מבלי לפגוע בתאים נורמליים.

  תופעות לוואי אפשריות: בחילות,הקאות,אובדן תיאבון ומשקל,דלקות

  אימונותרפיה(ביולוגי)

  המרצת המערכת החיסונית של הגוף לפעול נגד הסרטן.שימוש בתרכיבים של תאי הגידולים כדי להגביר ייצור נוגדנים.

  הטיפול הטוב ביותר הוא המשולב.

  הניתוח או ההקרנות מופעלים לטיפול בסרטן המוגבל לאיזור מסוים והכימותרפיה משמשת לטיפול בגידולים שהתפשטו.

  דוגמאות לתרופות למחלת הסרטן שלא נמצאות בסל:

  1. זוולין (Zevalin) המחיר – 89,627 ש"ח לטיפול בודד. היצרן: באייר שרינג (Bayer Schering Pharma). מיועדת לטיפול בסרטן מערכת הלימפה מסוג לימפומה שאינה הוג'קין, מחלה שבה לוקים כמה עשרות חולים בישראל.

  2. רבלימיד (Revlimid) המחיר – 45,877 ש"ח לחפיסה. היצרן: סלגי'ן (Celgene). נועדה לטיפול בסרטן מח העצם. נמצאת בסל התרופות. כ-140 חולים במחלה בישראל.

  3. סוטנט (Sutent) המחיר – 35,199 ש"ח לחפיסה. היצרן: פייזר (Pfizer). מיועדת לטיפול בחולי סרטן כליה (RCC) וכן לטיפול בגידולים במערכת העיכול (GIST).

  4. ספרייסל (Sprycel). המחיר – 29,628 ש"ח לחפיסה. היצרן: בריסטול מאיירס סקוויב (Bristol-Myers Squibb). משמשת לטיפול בסוגים מסויימים של לוקמיה.

  5.טאסיגנה (Tasigna) המחיר – 28,430 ש"ח לחפיסה. היצרן: נוברטיס (Novartis). משמשת לטיפול בחולי לוקמיה מיאלואידית כרונית (CML) עם כרומוזום פילדלפיה חיובי, בשלב כרוני או המואץ של המחלה.

  6.נקסבר (NEXAVAR) המחיר – 27,961 ש"ח לחפיסה. היצרן.: באייר (Bayer). מיועדת לטיפול בסרטן הכבד, למניעת התרבות לא מבוקרת של תאים ממאירים ומאריכה את חיי החולים.

  7.אירסה (Iressa) המחיר – 22,165 ש"ח לחפיסה. היצרן: אסטרזנקה (AstraZeneca). תרופה לסרטן הריאות של תאים לא קטנים (NSCLC).

  ביטוחי בריאות ונסיעות לחולי סרטן

  חולי סרטן זכאים להתקבל לביטוחי בריאות או כתב שירות רפואי המעניק להם כיסוי אמבולטורי, למרות המחלה שבה הם חלו. אמנם, הם לא יהיו יכולים להיות מכוסים מפני מחלות קשות וטיפולים מורכבים בחו"ל, אבל יהיו זכאים לשירותי רפואה פרטיים מהשורה הראשונה. בכל הקשור לנסיעות, ניתן לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל גם במידה וחליתם במחלת הסרטן בעבר. הדרישה של חברות הביטוח היא למסירת תיק רפואי מפורט, אבל הנסיעה תוכל להיות מבוטחת ואתם תסעו לחו"ל בראש שקט וללא חששות.

  רק ב "יש ביטוח" מגוון ביטוחי בריאות, ביטוח חיים, ביטוח סיעודי, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח אמבולטרי לחולי סרטן, ביטוח משכנתא לחולי סרטן, ביטוח נסיעות לחולי סרטן – ללא החרגות!

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך