יש ביטוח - סוכנות ביטוח בריאות ונסיעות לחו

השאירו פרטים

  ביטוח סיעודי בגיל השלישי

  ביטוח סיעודי בגיל השלישי

  ביטוח סיעודי הוא צורך חשוב של כל אדם לאור העובדה שאי אפשר לדעת מה ילד יום ואם יזדקק אותו אדם לתמיכה הכספית אשר מוענקת על ידי הביטוח הסיעודי.

  רכישת פוליסת ביטוח סיעודי

  אזרחים רבים מחליטים בגיל מסוים לרכוש פוליסה של ביטוח סיעודי. יש לכך כמה מטרות, האחת היא כדי שלא ייפול נטל כספי על הילדים לאור העלויות הגבוהות של האשפוז הסיעודי. הסיבה השנייה שהביטוח הסיעודי ישלם חלק מהעלויות הגבוהות כדי להקל ולו במעט על הנטל הכלכלי.

  כדי שפוליסת הביטוח תהיה ברת תוקף, רוכש כל אדם פוליסת ביטוח סיעודי בהיקף התואם את היכולות הכספיות החודשיות שלו. ברוב המקרים העלויות הן של כמה מאות שקלים בכל חודש.

  כיום חברות הביטוח לא רוצות לשלם למבוטחים את קצבת הסיעוד שמגיעה לאדם הסיעודי. במקרה של אישור תביעת סיעוד, משלמים קצבת סיעוד על פי תנאי הפוליסה.

  הפעלת מקרה ביטוח

  אם האדם חלה במחלה אשר מצריכה טיפול סיעודי ושירותי סיעוד, משפחתו של האדם הסיעודי מגישה בקשה להפעלת הפוליסה הסיעודית לאור מצבו הבריאותי שהידרדר. חברת הביטוח בוחנת כל מקרה לגופו ואם המקרה כלול בהיתכנות של הפוליסה, חברת הביטוח תתחיל לשלם תשלום חודשי אשר יתחיל לאחר 60-45 ימי המתנה. גובה התשלום יהיה בהתאם לתנאי הפוליסה ולהחרגות הקיימות בה. התשלום יבוצע ברצף לאורך חמש שנים או לכל החיים, עקב תאונת דרכים, תאונת עבודה או מצב בריאותי המצריך טיפולים רפואיים.

  הצורך בטיפול סיעודי

  אדם הזקוק לסיוע פונה לשירותי סיעוד כדי לקבל סיוע בביתו, בהתאם למצבו וליכולות העצמאיות שלו בקטגוריות מסוימות. המוסד לביטוח לאומי בוחן את המסוגלות של האדם לבצע פעולות יום יומיות אלמנטריות כמו רחצה, לבישה, אכילה לבד, שליטה בצרכים ועוד, כדי לקבוע את מספר השעות השבועיות אשר בהן הוא יקבל סיוע.

  כאשר המצב קשה יותר, נזקק לא אחת החולה הסיעודי למטפל אשר ישהה בביתו 24 שעות ביממה וידאג לכל מחסורו בהתאם לצורך הרפואי שלו. עלות של טיפול מסוג זה נעה סביב כ – 7.000 ₪ בחודש אשר חלק מתוך עלות זו מממנת חברת הביטוח.

  אשפוז במחלקת תשושי נפש או במחלקה סיעודית

  כאשר המצב הבריאותי מחמיר, קיימים מקרים רבים אשר שירותי סיעוד שנקבעו כבר אינם מספיקים וקיים צורך בהשגחה רפואית צמודה ולכן מחפשים עבור האדם מקום אשפוז במחלקת תשושי נפש או במחלקה הסיעודית.

  העלויות החודשיות במוסדות הללו הן גבוהות מאד. במחלקת תשושי נפש סביב 12.000-11.000 ₪ ובמחלקה סיעודית רגילה סביב 14.000 – 15.000 ₪.

  אם מדובר בחולה אשר זקוק למחלקה סיעודית מורכבת, העלויות יהיו גבוהות אף יותר ויתקרבו ל – 20.000 ₪.

  גם במקרי האשפוז על פי העלויות במחלקות השונות, תשלם חברת הביטוח את הסכום החודשי שנקבע וזאת כחלק מכלל העלויות.

  בתקופה אשר בה מפעילים את התשלומים החודשיים עבור הביטוח הסיעודי, לא משלם המבוטח את העלות החודשית של הפרמיה כפי ששילם עד הפעלת הפוליסה.

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך